İçeriğe geç

Depo Yönetiminde Etkili Çözüm

Orka Ticari Programınızda hazırlanan depo çözümleri ile depolarınızı el terminallerinin barkodlu el terminallerini kullanarak sayabilirsiniz. Orka Yazılım tarafından özgün olarak yazılan “Orka Depo Takip Yazılımı” sayesinde birçok el terminali ile uyumlu çalışmaktadır.

Programınızdaki stok kartlarını el terminaline aktararak stok sayımlarını yapabilirsiniz.
Stok kartlarında tanımlı olmayan ürünleri sayım esnasında otomatik açmaktadır.
Stok Sayımlarınızı belirli stok gruplarına göre yapabilirsiniz.
Depo sayımı sonucunda oluşan eksik ya da fazlalıklara göre muhasebe fişleriniz program tarafından otomatik oluşturulur.
Orka Ticari Programdaki Cari Kart bilgilerini barkodlu el terminaline aktarabilirsiniz.
El Terminali Üzerinden İrsaliye ve Faturalarınızı oluşturarak programınıza anlık olarak entegre edebilirsiniz.

Depo Yönetimi çözümlerimiz ile baştan sona depo ve marketlerin sayım süreçlerini Orka Ticari programını kullanarak takip edebilirsiniz.

Stok – Depo ve Kantar Çözümleri

Bilindiği üzere, Kara yolu taşımacılığında kullanılan tır, kamyon gibi araçların şantiye giriş ya da çıkışlarında kantar programları kullanılmaktadır. Orka Ticari Programınız, kantar takibi programlarınız ile entegreli olarak kayıt yapabilir ve bu kayıtları sonradan faturalandırabilirsiniz.

Kayıt esnasında Araç Plakaları, Şoförler, Araçların Brüt Kg, Darası ve sonuç olarak Net Kg ağırlıklarını ayrıntıları ile kaydedebileceğiniz parametreleriniz olacaktır.

Barkodlu Yazar Kasa Çözümleri

Orka Ticari Programınızın, barkodlu yazarkasa modülünü kullanarak ürünlerinizin satışlarını barkod cihazını kullanarak pratik bir şekilde yapabilirsiniz.
Satış Esnasında Nakit, Kredi kartı, Cari Hesaba Borç kaydı yaptırtabilirsiniz. Programınızda dönüşüm menüsünü kullanarak gün sonunda yazarkasa fişlerinizin Z Raporları ve Tahsilat fişlerini programa otomatik olarak aktarabilirsiniz.

Bütçe – Finans Planlaması

Orka Ticari Programının esnek mimari yapısı ile bütçelerinizi firma sektörünüze göre tasarlayabilirsiniz.

Bütçe Tanımlamalarınızı yaparken proje ve departmanlarınıza göre bütçe kalemlerini tanımlayabilirsiniz.

Ticari Programınızın Esnek Mimari yapısı sayesinde Raporlarınızı grafik haline dönüştürebilirsiniz. Aynı zamanda Pivot Table özelliği sayesinde bütçe raporlarınızı yatay ya da dikey durumda görebilirsiniz.

Toplu Fiş Tahakkuk Çözümleri

Toplu Fiş Tahakkuk Uygulamasını kullanarak Rezidans, Site yönetimi uygulamalarını yapabilirsiniz. Site Bölümlerini ya da bloklarını departman bazında şekillendirerek sitenizi orka muhasebe programınız ile yönetebilirsiniz.

Stok Takibi

Stok Takibi Programını incelediğimizde stok kartlarını tanıtırken firma sektörlerinize göre dizayn edilebilir yapısı bulunmaktadır. Stok özelliklerini incelediğimizde; Kare kod (QR Kod), Model/Marka, Renk, Boyut, Nitelik, Firma Marka gibi değişken alanlar bulunmaktadır. Boyut ve kilo özelliklerini incelediğimizde; En, Boy, Yükseklik, Bürüt Ağırlık, Net Ağırlık, Ağırlık Birimi, Koli Adeti gibi değişken alanları kullanabilirsiniz. Ticari Programınızın Stok raporlarında standart olarak hazırlanmış raporları incelediğimizde;

Stok Matrah Raporu
Stok Mizan + Muavin Raporları
Maliyet Raporları
Aktif Stok Raporları (Bilişim ve Tekstil gibi sektörler)
Hızlı Stok Mizan Raporu
Hızlı Stok Muavin Raporu
Hızlı Sipariş / Konsinye Raporları
Standart olarak hazırlanmış stok raporları haricinde raporlarınızı firma sektörünüzün ihtiyaçlarına göre tasarlama imkânınız olacaktır.
Orka SQL Ticari Yazılımın, “Muhasebeyi Bize Bırakın” sloganı ile programda yapılan tüm ticari işlemlerin muhasebe kayıtlarını güncel mevzuatlara göre otomatik oluşturmaktadır. Bu sayede Ticari Faaliyetlerinize devam ederken e-dönüşüm süreçlerinde e-Defter, e-Fatura, e-Arşiv gibi uygulamaların detayları ile uğraşmak zorunda kalmayacaksınız. Ticaret hayatında zamanın ne kadar önemli olduğunun bilincindeyiz. Orka SQL Ticari Programınız ile Zaman Kazanın.

Yönetici Bakışı(Patron Modülü)

Orka Ticari Programınızda yapılan işlemler sonucunda firmanın finansal durumunu gösteren kapsamlı bir raporlama mekanizmasıdır. Bu raporun işlevi incelendiğinde; Yönetici rapor aldığında firmanın finansal fotoğrafını görebilmesini amaçlamıştır. Yönetici, Firmasının karlılık durumlarını görmek istediğinde anlık olarak tek tuş ile alabilmesi sağlandı. Rapor içeriklerine baktığımızda;

Finansal Durum

Nakitler Ödenmemiş Faturalar
Bankalar Kâr-Zarar
Tahsilat Portföy Vergi ve Ödemeler
Tediye Portföy Dönemsel Mali Tablo
Kasa-Banka Defteri Grup Kâr-Zarar
Genel Kontrol Finans Raporu
Stok Raporları Bütçe Sistemi

Akaryakıt İstasyonları

Orka SQL Programının sektöre özel yazılımlarından, “Benzin İstasyonu Otomasyonu” çözümü ile pompa programlarındaki kayıtları programınıza otomatik transfer edebilirsiniz.

Satış Faturalarınız

Şubelere Göre Kayıt Ayrımı Yapar.
Vardiya Gruplarına Göre Transfer yapacak.
Plasiyerlere (Pompacılara Göre Kayıtlarınızı Gruplar.)
Stoklarınız Otomatik Olarak Takip Edilecek

Veresiye Satışlarınız

Veresiye Satışlarınız, Sonradan faturaya dönüştürülmek üzere İrsaliye olarak Transfer edilir.

Plasiyer (Pompacılardan) Alınan Tahsilat ve Tediye Takip

Nakit Tahsilatlar Plasiyer (Pompacılara) göre gruplanır.
Market
Diğer

Tahsilat Ve Tediye Fişleriniz Otomatik Oluşur.

Raporlama

Özet Vardiya Raporu
Müşteri Borç Alacak Durumu
Stok Raporlarınız
Pompacı – plasiyer Raporu
Depo Raporlarınız
Vardiya Raporu
Merkez Ve Şube Raporları
Vardiyalarınızı Birleştirerek “Özet Vardiya Raporu” Hazırlayabilirsiniz.