İçeriğe geç

Sabit Kıymetlerin Gerçek Maliyetini Bilin

Orka muhasebe programında, sabit kıymet alırken yapılan ek maliyetler ile sonrasında oluşan masrafları takip edebilecek ve böylece sabit kıymetin gerçek maliyetini görebileceksiniz.

Demirbaşları Zimmetleyin, Projelendirin, Raporlayın

Taşıt, iş makinesi ve benzeri sabit kıymetlerin hangi projede, ne kadar süreyle, hangi personellere emanet edildiğini Orka muhasebe programında takip edin, zimmetleyin ve raporlayın.

Sabit Kıymetin Kârlılığını Analiz Edin

Aracın bakım ve onarım giderlerini Orka demirbaş programına kayıt ettikten sonra, satmayı düşündüğünüz tutar ile satış tarihini girmeniz yeterli. Buna göre aracın satış sonrası kârlılığı otomatik olarak hesaplanacaktır.

Projede Kullanılan Demirbaşları Belirleyin, Proje Kârınız Netleşsin

Proje süresince kullanılan taşıt, iş makinesi ve benzeri sabit kıymetlerin masrafları, yıpranma payları ve ek maliyetleri hesaplanarak gerçek toplam maliyetleri Orka’da rahatlıkla bulabilir ve proje maliyetlerine dahil edebilirsiniz.

Yenilenen Sabit Kıymetin Özel Fonları Otomatik Takip Edilsin

Orka kullananlar hesaplama ve takiplerle zaman kaybetmez. Yenilenmesi düşünülen aracın satış fiyatını ve tarihini sabit kıymet kartına girmek yeterlidir. Satılan aracın ayrılan amortismanları dikkate alınarak özel fon takibi otomatik yapılır ve üç yıl boyunca uygulama tarafından takip edilir.