İçeriğe geç

Proje Maliyet – Kârlılık Takibi

ORKA da firmanıza ait proje tanımlama işlemleri oldukça kolaydır. Basit bir şekilde proje tanımlamaları yapılır ve girilen tüm kayıtlar projeler ile ilişkilendirilir. Bir projenin masraf, gider ve bütün gelirleri rahatlıkla raporlanabilir.

Vade ve Kur Farklarının Hesaplanması

Vade günü geçen belgelerin, vade farklarını, cari hesapta belirlenen orana göre otomatik olarak hesaplanır. Vade günü geçen döviz tutarlı belgelerin, “kur farkı” farkları otomatik olarak hesaplanır.

Yöneticilere Yönelik Anlaşılabilir Kârlılık Raporu

Satılan ticari malın maliyetini ORKA stoklarınızdan tespit eder. Giderlerinizi otomatik yansıtır. Şirketinizin ticari ve mali kârını anlaşılabilir şekilde raporlar.

Satış Yapan Personellerin Prim Oranlarının Takibi

Prim dağıtılacak personellerin satış yapıldıktan sonra tahsilata göre prim oranlarını hesaplayabilir, personel bazında karlılık raporları çıkarabilirsiniz.

Muhasebe Kayıtlarının Otomatik Oluşturulması

Fatura, Tahsilat, Tediye, Gider gibi ön muhasebeden yapılan tüm işlemlerden, muhasebe fiş kayıtları otomatik olarak oluşturularak, “entegrasyona” gerek kalmaz.
Böylece şirketinizin gerçek durumunu (Kasa, Banka, Cari Hesap, Gider vb.) anında görebilirsiniz.

Kredi Limitlerinin Takibi

ORKA da kredi limitlerini;
 Yalnızca cari borca göre,
 Cari borcu + Stok borcuna göre,
 Cari borcu + Portföy borcuna göre,
 Cari borcu + Stok + Portföy borcuna göre hesaplanıp takibi yapılabilir.
 Bu tanımlamalarla birlikte kredi rizikosunun üzerine çıkan cari hesaplarla ilgili program kayıt esnasında gerekli uyarıları verecektir.